OMADA IES210GPP Industrial, 10 Port Gigabit, 6 Port Poe+, 2 Port Poe++, 2 Port Combo SFP, 240W, Yönetilebilir Endüstriyel Switch
İnternete Özel Fiyat
HAVALE İLE %3 İNDİRİM 0,00 TL
(Ödeme Aşamasında Otomatik İndirim Sağlar)
Görüntüleme Sayısı 671 zaman
24 AY Garantili
Markalar
Ürün Kodu: 005.HUB.TPP.IES210GPP
Stok Stokta var
Hızlı Gönderi Orijinal ve Garantili Ürünler Kolay Kurulum Ücretsiz Destek Güvenli Alışveriş
Ürün Açıklaması
DONANIM ÖZELLİKLERİ
Arabirim• 2× 10/100/1000 Mbps PoE++ RJ45 Ports
• 6× 10/100/1000 Mbps PoE+ RJ45 Ports
• 2× Gigabit SFP/RJ45 Combo Slots
• Auto-Negotiation/Auto MDI/MDIX
Fan SayısıFanless
Kurulum• DIN-rail mounting
• Wall mounting
Fiziksel Güvenlik Kilidi
Güç Kaynağı12-57V 1+1 Redundant DC Power Input
PoE Portları (RJ45)• Standard: 802.3af/at/bt compliant
• PoE++ Ports (802.3af/at/bt PoE): 2 Ports, up to 60W per port
• PoE+ Ports (802.3af/at PoE): 6 Ports, up to 30W per port
• PoE Budget:
- 60W (Input: 12V / 7.2A - 21V / 3.7A))
- 120W (Input: 21V / 6.7A - 46V / 3.1A)
- 240W (Input: 46V / 5.7A - 57V / 4.4A)
Boyutlar ( W X D X H )6.1 × 4.7 × 2.4 in (155 × 120 × 60 mm)
Surge Protection• ±6 kV in common mode for Ethernet ports
• ±4 kV in common mode for DC power input ports
PERFORMANS
Anahtarlama Kapasitesi20 Gbps
Paket Yönlendirme Hızı14.88 Mpps
MAC Adres Tablosu8K
Paket Buffer Belleği4 Mbit
Jumbo Frame15 KB
YAZILIM ÖZELLİKLERİ
Quality of Service• 802.1p DSCP Priority
• 8 Priority Queues
• Priority Schedule Mode
- WRR (Weighted Round Robin)
• Queue Weight Config
• Bandwidth Control
- Port-Based Rate Limit
• Storm Control
- Multiple Control Modes (kbps/pps)
- Broadcast/Multicast/Unknown-Unicast Control
L2 Özellikleri• Link Aggregation
- Static Link Aggregation
- Up to 4 aggregation groups and up to 6 ports per group
• Loopback Detection
• Flow Control
- 802.3x Flow Control
• Mirroring
- Port Mirroring
- One-to-One
- Many-to-One
- Ingress/Egress/Both
• Port Statistics
- Port Mirror Status
- Traffic Statistics
• 802.1ab LLDP
• Spanning Tree
- STP (802.1d)
- RSTP (802.1w)
L2 Multicast• IGMP Snooping
- IGMP v1/v2/v3 Snooping
- Fast Leave
VLAN• MTU VLAN
• Port-Based VLAN
• 802.1Q Tag VLAN
- Max 32 VLAN Groups
- 4K VID
İletim MetoduStore-And-Forward
YÖNETİM
Centralized Management• Omada Cloud-Based Controller
• Omada Hardware Controller
• Omada Software Controller
Zero-Touch ProvisioningYes. Requires the use of Omada Cloud-Based Controller
Management Features• Web-based GUI
• DHCP Client
• Cable Diagnostics
• Digital Diagnostic Monitoring (DDM)
• Automatic Device Discovery
• Batch Configuration
• Batch Firmware Upgrading
• Unified Configuration
DİĞERLERİ
SertifikaFCC, CE, RoHS
Paket İçeriği• IES210GPP
• DIN-Rail Mounting Bracket
• Wall-Mounting Plates
• Installation Guide
Ortam• Operating Temperature: -40℃~75℃ (-40℉~167℉)
• Storage Temperature: -40℃~85℃ (-40℉~185℉)
• Operating Humidity: 5%~95% non-condensing
• Storage Humidity: 5%~95% non-condensing